Konkurs został zrealizowany przez Warszawski Instytut Bankowości, we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. W VI edycji EQF uczestniczyło 5.500 uczniów tworzących 300 dwuosobowych zespołów.
EQF 2022/2023 składał się z następujących etapów:
Rozgrywka finałowa odbyła się 23 marca 2023 r. – uczestniczyło w niej 10 dwuosobowych zespołów z różnych regionów Polski.
Najlepsi okazali się uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie (Barbara Wiśniewska i Przemysław Ćmachowski). Ww. uczniowie będą reprezentować Polskę w zmaganiach europejskich organizowanych przez EBF.
Drugie miejsce w FINALE zdobyli uczniowie klasy 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu (Jakub Malinowski i Antoni Sokołowski), zaś trzecie miejsce uczniowie z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Piaskach (Wiktor Osmański i Dominik Mostowski).